Veškeré texty jsou chráněny autorským právem, zákaz kopírování bez svolení autora!

Jak přenášet doutníky

Doutníková pouzdra

Doutníková pouzdra jsou vyráběna z kůže, dřeva či kovu. Některá jsou kombinací kůže a kovu, nebo kůže a cedrové vložky, ale setkat se můžete i s kombinací uhlíkových vláken a cedrové dýhy. Většina je vyráběna pro 1, 2 či 3 doutníky určitého formátu. Ačkoliv pouzdra chrání proti vnějšímu poškození, nechrání doutníky proti vysychání. Vlhké doutníky v nich proto nepřenášejte déle než po dobu jednoho dne.

Doutníkové pouzdro

doutníkové pouzdro

Zvlhčovací kufříky a cestovní humidory

Zvlhčovací kufříky a cestovní humidory obsahují zvlhčovací zařízení a jsou určeny zejména k delšímu přenášení Long Fillerů.

Jiné způsoby přenášení doutníků

Výborně se přenáší doutníky, které jsou individuálně baleny do tub. Tuba skvěle zabraňuje vnějšímu poškození a u doutníků vlhkých navíc jejich vysychání. Vlhký doutník balený do tuby tak vydrží až 3 dny bez uskladnění v humidoru.

Doutníková tuba

doutníková tuba

Není-li doutník individuálně balen ani do celofánu, je téměř jisté, že ho přenášením poškodíte. V takovém případě vložte doutník alespoň do sáčku. Mně se osvědčily sáčky na zip, které koupíte v papírnictví. Dá se z nich dobře odsát vzduch a vlhké doutníky tak vydrží až 3 dny bez uskladnění v humidoru.

Sáček na zip

sáček na zip

V některých prodejnách vám k zakoupenému doutníku přidají skládací, papírové pouzdro.